Odwyk od alkoholu w klinice uzależnień

Choroba alkoholowa dotyka nie tylko osobę uzależnioną, ale też jej rodzinę i potrafi zgotować najbliższym piekło. Alkoholizm w rodzinie często prowadzi do jej rozpadu. Przy okazji może prowadzić do różnych dysfunkcji, czyniąc osoby, które mieszkają z osobą pijącą pod jednym dachem, współuzależnionymi.
W leczeniu choroby alkoholowej ważne jest, aby umieć się zwrócić o pomoc do profesjonalnych ośrodków i klinik. Oprócz bezpośredniej pomocy osobie uzależnionej, miejsca te oferują także terapię i psychoterapię rodzinom.
Pobyt w takich ośrodkach trwa od 30 dni, aż do dwóch miesięcy, zależy jak bardzo postępuje choroba. W Medox są specjaliści, którym zależy, żeby skrócić ten czas do minimum. Po tym okresie alkoholik przestaje odczuwać silny głód alkoholowy. Przed przystąpieniem do leczenia osoba prowadząca przeprowadza dokładny wywiad na temat stanu zdrowia pacjenta. Wykonywane są podstawowe badania laboratoryjne oraz badanie EKG.
Początkowym elementem kuracji jest detoks alkoholowy, który jest zarówno realizowany jak i kontrolowany przez medyczne zespoły lekarzy specjalistów. Po zakończeniu detoksu chory zostaje poddany różnym terapiom stacjonarnym, które gwarantują całkowite wyjście z nałogu. Bardzo ważna jest także skuteczna motywacja do podjęcia walki z nałogiem.
Kliniki leczenia uzależnień oferują także osobom, które mieszkają w ich pobliżu, pomoc ambulatoryjną. Pole4ga ona na uczęszczaniu pacjentów na zajęcia terapeutyczne. Warunkiem powodzenia takiej terapii jest jednak to, ze pacjenci muszą być bardzo zdyscyplinowani, a także posiadać silną wolę.
Kliniki leczenia uzależnień najczęściej są położone na uboczach, w spokojnej okolicy. Personel jest przyjazny i wyrozumiały, a powrót do zdrowia odbywa się w spokojnej domowej atmosferze. Leczenie przynosi o wiele lepsze rezultaty, kiedy jest przeprowadzone za zgodą pacjenta a nie pod przymusem.

Chory, które opuszcza klinikę dostaje wytyczne jak radzić sobie z problemem w normalnym życiu i jak zapobiec nawrotowi alkoholizmu.

Dodaj komentarz